13
mar

Poradňa publikovaná v časopise Stavebníctvo a Bývanie Marec 2012

S novým rokom prichádzajú aj nové interiérové trendy. Na čo sa môžeme tešiť?
Tento rok by som určite spomenula tzv. trend prirodzenosti. Do popredia sa dostávajú prírodné, ekologicky upravované dreviny prirodzenej farby a štruktúry. Stále pretrvávajú trendy z predchádzajúcich rokov – otvorené kuchyne prepojené s obývacou izbou, prepojenie spálne s kúpeľňou, moderný funkčný a ľahko modifikovateľný nábytok či organické tvary čalúneného nábytku, doplnené o rôzne dekoratívne prvky (vankúše, deky, príručné stolíky, poličky), ktoré sú súčasťou sedačiek.

Podľa niektorých je farbou roka koralová červeň, podľa iných zemolezová ružová. Ako to vidíte vy?
Farby na tento rok sú ovplyvnené citrusovými odtieňmi alebo jemnými kvetinovými tónmi. Žltá, jemná ružová, koralová červená sú dynamické a mladistvé farby, ktoré v kombinácii s kontrastom oblých a hranatých tvarov prispievajú k vytváraniu pozitívnej energie a vyvolávajú príjemné pocity. Vkladajú do nás nádej prichádzajúcej jari.

Čo v týchto farbách zaobstarať do domácnosti, aby sme to o nejaký čas neoľutovali?
Odporúčam integrovať ich do interiéru prostredníctvom dekorácií, akými sú vázy, misy, sviečky, vankúše, koberce. Pôsobia veľmi oživujúco a v prípade potreby ich viete veľmi jednoducho vymeniť za dekorácie v inom farebnom odtieni.