11
jan

Cestovanie – diár v magazíne H.O.M.I.E.

Verona, nazývaná aj „mestom lásky“ vďaka najznámejšiemu príbehu lásky medzi Rómeom a Júliou, sa nachádza na severe Talianska v zóne Veneto. Táto oblasť je známa svojou produkciou vína a olivového oleja. Pre turistov je zaujímavá nielen z historického hľadiska, ale aj súčasným kultúrnym životom. Pre tých, ktorý milujú divadlo, operu a hudbu určite odporúčam navštíviť Veronský amfiteáter Arénu, alebo teatro Romano priamo v centre mesta. Ponúkajú nezabudnuteľný kultúrny zážitok z predstavenia. V severnej časti Verony sa nachádza ja jedna z veľmi obľúbených predajní značky Chateau d´Ax. V Taliansku je značka veľmi známa a vysoko hodnotená spokojnými zákazníkmi.

24km od Verony sa nachádza nádherné jazero Lago di Garda s charakteristickými mestečkami po celom obvode. Ja som navštívila viacero z nich a najviac ma oslovilo malé mestečko na východnej strane jazera Lazise. Má nádherné historické centrum obkolesené hradbami. Môžete obdivovať krásne vily s centrálnym parkom. Táto zóna je veľmi obľúbenou destináciou Nemeckých a Francúzskych turistov.

Taliansko – Miláno august 2016

Miláno – nádherné mesto s bohatou históriu, krásnou architektúrou, mesto módy, dizajnu a kultúry. Myslím, že nikomu nemusím veľmi predstavovať. Je to 2. najväčšie mesto a hlavné ekonomické centrum Talianska. Som milovníkom dizajnu vo všetkých smeroch a preto vždy využijem možnosť navštíviť centrum Milána, kde môžeme obdivovať historické pamiatky , ako Dóm/ Duomo/ v centre Milána, Kostol Santa Maria delle Grazie – kde sa nachádza svetoznámy obraz Posledná večera a množstvo ďalších. Vždy ma lákala Talianska kultúra, pohostinnosť a životný štýl Talianov. Pokiaľ je to možné vždy navštívim aj jedno z najväčších výstavísk Fiera Milano, kde v apríli organizujú výstavu ISALONI, venovanú interiérovému dizajnu. Je to celosvetová výstava, ale dominantná je produkcia priamo z Talianska. Samozrejme Chateau d´Ax doteraz nevynechal žiaden ročník tejto výstavy a vždy prekvapí svojou nápaditou expozíciou. Pri Miláne sa nachádza aj sídlo tejto značky s jeho širokou výrobou.

Text: Katarína Vojtíšková