05
apr

Legendy overené časom – Top trendy

Čo vám osobne evokuje slovo „ikona“?
Presný význam slova „ ikona“ je obraz, najčastejšie maľovaný na dreve a zobrazujúci Krista alebo svätcov vo východných kultúrach. Vo mne evokuje niečo krásne, dlhotrvajúce, nadčasové, kultové.

Aké kritériá musí podľa vás objekt spĺňať, aby sa mohol nazývať ikonou?
Ikona musí byť tak, ako som spomínala, dlhotrvajúca, nadčasová, výrazná a niečím veľmi zaujímavá a špecifická.

Aký dizajnový kúsok alebo ktorú osobnosť architektúry a dizajnu považujete za skutočnú ikonu?
Neviem presne určiť jedno meno, za ktorým sa skrýva najväčšia ikona, určite poznám viacerých, ktorí by si zaslúžili tento „titul“. Musím spomenúť Philippa Starcka a jeho nezabudnuteľný odšťavovač Juicy Salif, takisto ma oslovuje dizajnér Michele de Lucchi, ktorý vytvoril známu ikonickú lampu Tolomeo. Treba spomenúť, že vytvoril celú nábytkovú kolekciu aj pre našu značku. Patria sem aj dizajnéri, ako Le Corbusier, Karim Rashid, Corrado Dotti, Charles a Ray Eamesovci. Takto by sme, samozrejme, mohli pokračovať ďalej.

Vlastníte nejaký ikonický kúsok?
Áno, vlastním dizajnové kreslo s malou komodou od dizajnéra Michele de Lucchiho. Kolekcia bola vystavená v Bratislave v roku 2013 pri príležitosti otvorenia nášho showroomu a vtedy som si tieto kúsky aj zakúpila.

Existuje nejaký ikonický kúsok, ktorý by ste radi vlastnili?
Veľmi rada by som doplnila svoju domácnosť o kolekciu malých domácich spotrebičov značky SMEG, vo vyhotovení pochádzajúcom z dielne módneho domu Dolce & Gabanna, ktorá je veľmi špecifická, farebná a pútavá. Ich pestrý dizajn bude veľmi výrazným prvkom v mojej inak modernej a veľmi jednoduchej kuchyni.